Hírek  --  Hírek  --  MGK Hírarchívum  --  2014. január

Fogolygazdálkodási és Fogoly Visszatelepítési Konferencia

fogolykonf-web

2014. január 29.

Múlt szombaton a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ adott otthont a Fogolygazdálkodási és Fogoly Visszatelepítési Szakmai Konferenciának. A rendezvényt Szabó Gábor akadémikus, a SZTE rektora nyitotta meg, a Város részéről pedig Almási István polgármester köszöntötte. A színházterem teljesen megtelt érdeklődőkkel, a hazai szakemberek mellett érkeztek Ausztriából, Szerbiából és Szlovákiából is. A vezérelőadó Faragó Sándor professzor, a Nyugat-magyarországi Egyetem rektora volt, majd egyesült királysági és spanyol előadók következtek. Az összegző és záró gondolatokat Csányi Sándor a gödöllői Szent István Egyetem professzora, az Országos Vadgazdálkodási Tanács elnöke mondta el. A rendezvény moderátora Dr. Majzinger István egytemi docens, Karunk Állattudományi és Vadgazdálkodási Intézetének vezetője volt.
A konferencia egyedülálló Magyarországon, talán ennek is köszönhető, hogy a vadgazdálkodással foglalkozó szinte valamennyi felsőoktatási intézmény képviseltette magát. A szakemberek reményüket fejezték ki aziránt, hogy az előadók által bemutatott külföldi gyakorlat adaptálása sikeresen növelheti a hazai fogolyállományt.

Fogolygazdalkodasi_konferencia_meghivo