Hírek  --  Hírek  --  MGK Hírarchívum  --  2013. október

Albániai hallgatók tanulmányúton a Mezőgazdasági Karon

satis-web

2013. október 27.

A Mezőgazdasági Kar által koordinált, 21 nemzetközi partnert felvonultató TEMPUS-SATIS projekt keretében 13 fenntartható turizmus szakon tanuló egyetemi hallgató érkezett Hódmezővásárhelyre 2 hetes tanulmányútra Albániából, az Elbasan-ban található University of Alexander Xhuvani intézményből. A hallgatók egyetemükön a projekt által létrehozott egyik új alapszakon tanulnak, a tanulmányút során pedig turizmus-gazdaságtan, turizmus marketing, turisztikai üzleti tervezés, falusi turizmus, ökológiai turizmus, valamint gasztro- és egészségturizmus témakörökben hallgatnak előadásokat és vesznek részt interaktív szemináriumokon. A tantermi foglalkozások mellett a Kar könyvtárában lehetőségük volt nemzetközi folyóiratokhoz és adatbázisokhoz hozzáférni, valamint részt vettek szálloda, tourinform szolgáltató iroda, falusi vendéglátó, regionális kulturális turisztikai attrakciók, tanösvény, védett természeti terület, valamint gyógyturisztikai szolgáltató meglátogatásában.

satis