Hírek  --  Hírek  --  MGK Hírarchívum  --  2013. december

Balkáni egyetemek tekintenek példaként a SZTE MGK gyakorlati képzésére

AGRIVOC-web

2013. december 11.

5 agrárfelsőoktatási intézmény Szerbiából és 3 Bosznia-Hercegovinából vett részt az AGRIVOC TEMPUS (Reshaping of Agricultural Vocational Studies in the Western Balkans) projekt hódmezővásárhelyi találkozóján. A megbeszélést Dr. Horváth József dékán nyitotta meg. A rendezvény során a kedvezményezett intézmények bemutatták tanterv módosítási elképzeléseiket, majd a SZTE Mezőgazdasági Kar bevonásával értékelték a bemutatott képzési terveket, és további javaslatokat tettek a gyakorlati oktatás problémáinak feloldására. A program részeként a projekt partnerek meglátogatták a SZTE Tangazdaság Kft-t, ahol Dr. Gáspár Lajosné ügyvezető és Dr. Bodnár Károly intézetvezető mutatták be a gyakorlati hely termelő és képzési tevékenységét. A program közös városnézéssel zárult.

H2490001  H2500003