Hírek  --  Hírek  --  MGK Hírarchívum  --  2013. április

Szép eredményt ért el a Mezőgazdasági Kar a XXXI. OTDK Agrártudományi Szekciójában

OTDK-web

2013. április 05.

Szép eredményeket értek el a Mezőgazdasági Kar hallgatói a XXXI. OTDK Agrártudományi Szekciójában, amelyet 2013. április 3-5. között rendeztek meg a Budapesti Corvinus Egyetem Budai Campusán.

Állattenyésztéstan tagozat:

Mezőgazda Kiadó különdíja:

Szabó Ákos: Holstein-fríz tehenek küllemi paramétereinek elemzése a kondíció, mint lineáris tulajdonság tükrében

Témavezető: Mikó Józsefné Dr. Jónás Edit adjunktus

Növénygenetika és -biotechnológia tagozat:

II. helyezés:

Bordé Ádám: In vitro haploid növény előállítási módszerek hatékonyságának összehasonlítása tritikáléban (X Triticosecale Wittmack)

Témavezetők: Dr. Monostori Tamás főiskolai tanár

Dr. Lantos Csaba tudományos munkatárs

Magyar növénynemesítők Egyesületének különdíja:

Témavezetők: Dr. Monostori Tamás főiskolai tanár

Dr. Lantos Csaba tudományos munkatárs

Mezőgazda Kiadó különdíja:

Kószó Viktória: Vírusmentes burgonya szaporítóanyag in vitro előállítása és szántóföldi tesztelése

Témavezetők: Dr. Mészáros Attila főiskolai docens

Prof. Dr. Pauk János tudományos tanácsadó

Dr. Monostori Tamás főiskolai tanár

Növénytermesztéstan tagozat:

III. helyezés:

Matusek Norbert: Talajművelési rendszerek vizsgálata a Vásárhelyi Róna Kft. kukorica termesztésében
Témavezetők: Dr. Kristó István főiskolai docens

Mészárosné Herbich Katalin tudományos segédmunkatárs

Máté Imre növénytermesztési ágazatvezető

III. helyezés:

Varga Ákos: Eke és kultivátor alkalmazásának összehasonlítása a kukorica alapművelésében

Témavezető: Dr. Kristó István főiskolai docens

Yara Hungária Kft. különdíja: ajándékcsomag és 2 hetes Finnországi tanulmányút

Horváth Réka, Varga Renáta: N-ellátás hatása három szegedi őszi búza fajta fejlődésére és klorofill-tartalmára

Témavezetők: Dr. Kristó István főiskolai docens

Petróczi István Mihály osztályvezető

Yara Hungária Kft. különdíja: ajándékcsomag

Varga Szabolcs István: Békés megyei talajok NPK-ellátottságának és összetételének változása 2005 és 2009 között

Témavezető: Dr. Kristó István főiskolai docens

Vadgazdálkodás tagozat:

II. helyezés:

Tóth Kornélia: Módszertani javaslat egyes klimatikus tényezők mezei nyúlra kifejtett hatásainak vizsgálatához

Témavezető: Dr. Majzinger István egyetemi docens

Köszönet minden résztvevő hallgatónknak a gondos, precíz felkészülésért és a magas színvonalú prezentációért, felkészítő tanáruknak és konzulenseiknek pedig a korrekt és lelkiismeretes szakmai felkészítésért.

Elismerés a díjazottaknak !

A dolgozattal szereplőkön túl a Vadgazdálkodás tagozat bíráló bizottságának tagjaként Dr. Bodnárné Dr. Skobrák Erika egyetemi adjunktus és Csesznik Attila III. évf. hallgató, a Vállalatgazdálkodás tagozat bíráló bizottságának tagjaként Dr. Bodnár Károly főiskolai tanár segítette a Konferencia munkáját.

A konferencia záróaktusaként Dr. Gál József a SZTE Mérnöki Kar dékánhelyettese és Dr. Bodnár Károly a SZTE Mezőgazdasági Kar dékánja vette át az OTDK 2015. évi konferenciaszervezési jogát megtestesítő stafétát a Szegedi Tudományegyetem számára a házigazda Corvinus Egyetem képviselőitől.