Hírek  --  Hírek  --  MGK Hírarchívum  --  2013. április

A 12. Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferenciát rendezték meg a Karon

Wellmann-web-01

2013. április 28.

A SZTE Mezőgazdasági Kar, a temesvári Bánáti Agrár- és Állatorvostudományi Egyetemmel és a MTA Szegedi Területi Bizottságával közösen rendezte meg a 12. Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferenciát, amelyre hét országból mintegy száz résztvevő regisztrált. Pál József rektorhelyettes úr megnyitó beszédében a mezőgazdaság és a konferencia névadója, Wellmann Oszkár érdemeinek fontosságát hangsúlyozta. A plenáris vezérelőadók Jolánkai Márton és Heltai Miklós, a Szent István Egyetem professzorai, valamint Prof. Jaakko Mononen Finnországból és Dr. Raimondas Sadzevicius Litvániából mutatták be legújabb kutatásaik eredményeit. Az előadások az élelmiszerellátás biztonságának és a mezőgazdaság fenntarthatóságának kérdéseivel, az állatjólét mérésének lehetőségeivel, a városi vadgazdálkodás szükségszerű teendőivel, valamint agrárfelsőoktatási és -kutatási reformokkal foglalkoztak.
Kora délután a poszterkiállítás megnyitására került sor, majd négy szekcióban (Agrárökonómia és Vidékfejlesztés, Állattudományok, Környezet- és Élelmiszer-tudományok, Növénytudományok) előadásokat hallgathattak meg és azokat vitathatták meg az érdeklődők. A szakmai programok végeztével késő délután a hódmezővásárhelyi Népművészeti Tájházban bemutatóval, népzenével és helyi ízek kóstolójával egybekötött kulturális program vette kezdetét. A tudományos konferenciát vacsorával egybekötött szakember-találkozó zárta.