Hírek  --  Hírek  --  MGK Hírarchívum  --  2012. február

Február 24. a felvételi jelentkezés új határideje

MGK-epulet-havas-hir

Meghosszabbította a felvételi jelentkezési határidőt 2012. február 24-ig az Oktatásért Felelős Államtitkárság.

2012. február 07.

2012. február 24-ig meghosszabbították a jelentkezési határidőt a felsőoktatási intézményekbe – közölte február 2-án az oktatási államtitkárság. Elindította a módosításához szükséges jogi eljárást, melynek értelmében legkésőbb 2012. február 24-én éjfélig kell az egyetemi jelentkezést elektronikusan, illetve hagyományos módon postára adni. Így a felvételizők és szüleik 9 nappal tovább gondolkodhatnak arról, a megváltozott keretszámok és finanszírozási feltétek mellett mit tartanak a legjobb döntésnek. A határidő hosszabbítást az államtitkárság azzal indokolta, hogy a középiskolások körében tájékozódtak, és kiderült: a diákok nem ismerik eléggé a felsőoktatásba lépés új feltételeit.