Szegedi Tudományegyetem, Mezőgazdasági Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  MGK Hírarchívum  --  2012. szeptember

Agrár- és iskolatörténeti kiállítás megnyitója fotókkal

kiallitas-web

2012. szeptember 29.

Karunk 2012. október 1-jén délután nyitotta meg a
HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI FELSŐFOKÚ MEZŐGAZDASÁGI OKTATÁS
50. ÉVFORDULÓJA ALKALMÁBÓL
rendezett Agrár- és Iskolatörténeti kiállítást.

A kiállítóterembe belépve Szenti Tibor néprajzkutató tanyai életmódot bemutató fotói után Dr. Pálfi György agrárszakoktatás fejlődésének történetét ismertető tablóit láthatjuk. A vásárhelyi mezőgazdasági szakoktatás, azon belül is az 50 éves felsőfokú mezőgazdasági oktatás bemutatása képezi a kiállítás fő részét. A kiállítás Időegyenes mentén korszakokra bontva mutatja be a Karon folyó oktató- és kutatómunkát. Így láthatók az intézmény egykori vezetőinek portréi, az egyes korszakok jellemző képzési területei, oktatóink kutatómunkái és ehhez kapcsolódóan a tárolókban kiadványok, újságcikkek, kari tudományos folyóiratok kerülnek bemutatásra.

A gyakorlati oktatásban használt eszközök mellett megtaláljuk az ezredforduló előtti oktatástechnikai eszközöket is.

Galéria megtekintése