Szegedi Tudományegyetem, Mezőgazdasági Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  MGK kiemelt hírek

Izraeli befektetőkkel működhet együtt az SZTE Mezőgazdasági Kara

sajtotajekoztato_kiemelt

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára látogatott 2015. március 31-én őexcellenciája Ilan Mor, Izrael Állam magyarországi nagykövete, aki a fakultás dékánjával, Horváth Józseffel a lehetséges jövőbeli befektetési lehetőségekről folytatott megbeszélést. Az eredményt ismertető sajtótájékoztatón megjelent Devecz Miklós, az SZTE kancellárja is.

2015. április 01.

Dél-alföldi látogatásán az izraeli nagykövet, Ilan Mor megtekintette az SZTE Mezőgazdasági Kar gyakorlati képzésének fő helyszínét az SZTE MGK Tangazdaság Kft. területét. A megbeszélések eredményéről sajtótájékoztatón számoltak be 2015. március 31-én az SZTE MGK Takács Ferenc Képző Központban.

A mezőgazdaság bástyája lehet az SZTE MGK

„Nagyon bízom benne, hogy egy konstruktív együttműködés kezdete lesz ez a mai nap” – fejezte ki reményét az izraeli diplomata látogatását követő sajtótájékoztatón Devecz Miklós. Az SZTE kancellárja hangsúlyozta: Izrael Állam magyarországi nagykövete azzal a céllal látogatott el Hódmezővásárhelyre és nézte meg a mezőgazdasági kar tangazdaságát, hogy személyes benyomásokat szerezzen arról, milyen munka folyik az egyetem mezőgazdasági fakultásán. „Minderre azért volt szüksége, hogy meggyőződhessen arról, hogy jó szívvel tudja-e ajánlani izraeli cégeknek és befektetőknek az SZTE mezőgazdasági karát, mint partnert. Nagykövet úr azzal vált el tőlünk, hogy van már egy-két cég a fejében, akinek ajánlani fogja a hódmezővásárhelyi területet. Javasolja majd, hogy e cégek képviselői jöjjenek el, és beszéljük meg, hogy miként tudnánk olyan bázist létesíteni, akár az öntözés, akár az üvegházi művelés, vagy a kettő kombinációjának segítségével, mellyel olyan ajánlatot készíthetnénk a környező gazdáknak, aminek eredményeképpen nagyobb hozamot és jobb termékminőséget tudnak elérni – fejtette ki az elképzelést. – Ezzel az úttal akár az izraeli mezőgazdaság nagyon magas színvonalú technológiájának egy bástyája lehet az SZTE Mezőgazdasági Kara – emelte ki a Szegedi Tudományegyetem kancellárja.

Mindennemű támogatást megad az egyetem

Látogatásán Ilan Mor, Izrael Állam magyarországi nagykövete olyan területeket keresett, melyek automatizált öntözőrendszerekkel beépített üvegházak létesítésére alkalmasak. Emellett a már meglévő kari tejgazdasághoz hasonló épület kialakítására is keresett potenciális területeket.

Pitó Enikő, az SZTE kutatás-fejlesztési és innovációs igazgatója a sajtótájékoztatón elmondta: az innovációs igazgatósága szívesen támogatja az ilyen jellegű kezdeményezéseket. „Egy termelő bázis létrehozása pozitív lökést adna a térségi kapcsolatok szempontjából a helyi gazdaságok fejlesztésére” – fogalmazott. Hozzátette: az igazgatóság mindenben támogatja a kar elképzelésit, segítenek például a forrásszerzésben, a projektfejlesztésben, és a menedzsment-jellegű ügyviteli munkában is.

Nemzetközi színvonalú bázist kell kialakítani

„Az SZTE nemzetközi kiválóságából adódó kihívásoknak a mezőgazdasági karnak is meg kell felelnie, illetve lépéseket kell, hogy tegyen ennek érdekében – hangsúlyozta Horváth József. Az SZTE Mezőgazdasági Kar dékánja elmondta: a dél-alföldi régió közismert arról, hogy a kertészeti termesztés rendkívül komoly hagyományokra épül, nagyon komoly tudás halmozódott fel ezen a területen.

Amennyiben a szegedi egyetem olyan versenyképes diplomákat kíván kibocsátani, amelyekkel az itt végzett hallgatók bizton meg tudják állni a helyüket, nemcsak a régióban, hanem világszerte, akkor ezeket a fejlesztési lépéseket meg kell, hogy tegyük” – fogalmazott. A kar dékánja kiemelte: több kontinensről is komolyan érdeklődnek az SZTE Mezőgazdasági Karán felhalmozott tudás és tapasztalat iránt, mely előrevetíti a legmodernebb technológiákkal bíró, nemzetközi színvonalú képzési és gyakorlati bázis kialakításának szükségességét.

SZTEinfo

Fotó: Ócsai Gábor