Hírek  --  Hírek  --  MGK Hírarchívum  --  2014. augusztus

Együttműködési megállapodás a DélkerTÉSZ-szel

Delkertesz-web

2014. augusztus 29.

A 2014. augusztus 29-én, Szentesen megrendezett Magyar Paprika Napján írt alá együttműködési megállapodást Horváth József a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar dékánja és Ledó Ferenc a DélkerTÉSZ elnöke. Az együttműködés célja:
- a SZTE MGK gyakorlatorientált képzésének közös fejlesztése,
- a gyakorló szakemberek és kertészetek bevonása a hódmezővásárhelyi hallgatók oktatásába,
- a hallgatók szakdolgozat és tudományos diákköri dolgozatainak készítésében való közreműködés,
- közös kutatási, fejlesztési és pályázati tevékenység megvalósítása, valamint
- egymás rendezvényeinek kölcsönös látogatása.
A pénteki rendezvényen Feldmann Zsolt, a Földművelésügyi Minisztérium helyettes államtitkára kiemelte: a kertészeti ágazat fejlesztése érdekében a jövőben kulcsszerepe lesz a korszerű tudásnak és szaktudásnak. Ledó Ferenc elnök hangsúlyozta, hogy a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karával való együttműködésnek egy új korszaka indul. Hozzátette, hogy Szentes térségének is érdeke, és a kertészeti vállalkozások fejlődése szempontjából fontos, hogy minél többen szerezzenek mezőgazdasági végzettséget a hódmezővásárhelyi intézményben.