Hírek  --  Hírek  --  MGK Hírarchívum  --  2011. augusztus

Macedón-albán egyetemi küldöttség a kar által koordinált TEMPUS projekt keretében

macedon_hir

2011. május 17.

A kar által koordinált, 21 nemzetközi partnert felölelő TEMPUS projekt keretében 10 napos tanulmányúton vett részt három macedóniai és két albániai egyetem küldöttsége Hódmezővásárhelyen. A professzorokat és oktatókat Dr. Bodnár Károly dékán fogadta. A szakmai programok során a résztvevők betekintést nyertek az EU mezőgazdasági szabályozási és támogatási rendszerébe, a termelői együttműködést egy konkrét üzemben tekintették meg, megismerték a szaktanácsadási rendszert és az aktuális kistérségi vidékfejlesztési pályázati lehetőségeket és futó projekteket. A három éves TEMPUS projekt célja hat balkáni egyetemen agrárgazdasági és turisztikai szakok létesítése az Európai uniós konzorciumi tagok közreműködésével.